Kancelaria Adwokacka Małgorzata Dzwonecka

 

BLOG

Co w prawie piszczy?
Bądź na bieżąco - zmiany przepisów, przydatne wskazówki i ważne informacje.

Poniedziałek, Styczeń 23, 2017, 10:02Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" z powodu braku dofinansowania zawiesza działalność Poradni Telefonicznej. Do dyspozycji ofiar przemocy domowej lub jej świadków pozostaje tyko infolinia.

 

Można spierać się o prawidłowość działalności każdej organizacji. Mieć zatrzeżenia co do instrumentalnego wykorzystywania procedury Niebieskiej Karty i snuć rozważania na temat tego, jaki podmiot i z czyjego nadania powinien zajmować się problemem ofiar przemocy domowej.

Jednak nie ulega wątpliwości, że "Niebieska Linia" przez 20 lat funkcjonowania zyskała społeczne zaufanie i jest jedyną ogólnopolską organizacją, która natychmiast przychodzi na myśl, gdy mowa o przemocy domowej. Nie podano powodów braku dofinansowania, jednak efekt przyjąć należy z największym niepokojem - znika jedno z ważnych narzędzi dostępnych ofiarom.

Ze sprawozdania z działalności za 2015 rok wynika, że w ramach prowadzenia ogólnopolskiego telefonu dla osób uwikłanych w przemoc przeprowadzono konsultacje psychologiczne i prawne w liczbie 13 088. W poradni e-mailowej i korespondencyjnej – odpowiedziano na 1 097 e-maili i 20 listów.

Źródło:
http://niebieskalinia.org/files/5714/6106/5912/Sprawozdanie_2015.pdf
http://www.niebieskalinia.pl/5880-komunikat-dotyczacy-poradni-telefonicznej-niebieskiej-linii-22-668-70-00
Foto: Pixabay


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

Aktualności także na profilu FB:

Copyright ©2016 Kancelaria Adwokacka Małgorzata Dzwonecka, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 2240